середа, 13 листопада 2024 р.

135 років з дня народження Остапа Вишні – гумориста, сатирика

 Остап Вишня Сьогодні українське суспільство святкує 135-річчя з дня народження письменника, якого не зламала ані влада, ані життя, йдучи через важкі перешкоди з усмішкою на лиці – Павла Губенка, а точніше – Остапа Вишні.

Його творчість стала однією з найбільш знакових сторінок української літератури ХХ століття. Завдяки його працям, читач зміг поринути в повсякденне життя українців через призму гумору, який був і лишається одним з найсильніших засобів народної творчості.
Його літературний шлях розпочався в 1920 – роках. Найбільшу популярність Остапу Вишні приніс цикл творів «Мисливські усмішки», де автор в іронічній манері описує пригоди мисливців і рибалок.

Стиль Остапа Вишні вирізняється вмінням створювати яскраві образи та використовувати колоритні діалоги, що наближують його до народного фольклору. Зокрема, він часто застосовував техніку усмішки – своєрідної короткої гуморески, що дозволяла автору передавати сарказм і сатиру легко та невимушено

понеділок, 28 жовтня 2024 р.

 


28 жовтня 2024 року здобувачі 3-4 курсу долучились до  церемонії відкриття XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та виконали завдання І етапу конкурсу.









неділя, 27 жовтня 2024 р.

 Мова – це ідентифікатор та код нації, який містить у собі всі історичні, культурні аспекти, які викарбовувалися роками. Українці століттями виборювали своє законне право говорити та писати рідною українською мовою, а дехто жертвував найдорожчим – життям. Український поет та військовий Павло Вишебаба прочитав текст Радіодиктанту національної єдності 2024.Тож бажаю утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну та українців.





  • Сьогодні – свято нашої мови! Бажаю всім натхнення в її вивченні, розвитку і популяризації. Хай кожне слово звучить дзвінко та ясно!

четвер, 10 жовтня 2024 р.

 


    Усім охочим пропонують пройти національний тест з медіаграмотності для перевірки стійкості до маніпуляцій та дезінформації.Національний тест з медіаграмотності є частиною заходів, присвячених Глобальному тижню медіаграмотності, який відзначають у всьому світі з 24 до 31 жовтня.Тест складається з 25 питань, що об’єднані у 5 тематичних блоків.Після проходження тесту учаснику автоматично висвітиться результат, а правильні відповіді будуть опубліковані 18 жовтня.

четвер, 3 жовтня 2024 р.

 Шановні колеги-освітяни!!!



В дні початку золотої осені прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем працівників освіти! Всіх нас об’єднує головна мета нашої спільної праці - допомагати молоді пізнати навколишній світ, здобути необхідні знання, а найголовніше – проявити таланти, набути моральні й духовні цінності та обрати вірний життєвий шлях. 

 Хай над Вами завжди сяє зірка людської вдячності всіх тих, кого Ви вивели в самостійне життя і кому дали найнеобхідніше – знання. Невичерпної наснаги й оптимізму у помислах і справах, добробуту, життєдайної сили та безхмарних, мирних, світлих днів!



 

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності у 2024 році відбудеться 25 жовтня




Всеукраїнський радіодиктант національної єдності відбудеться  25 жовтня — до Дня української писемності та мови, який відзначають 27 жовтня.  Команда Українського Радіо 2000 року започаткувала Всеукраїнський радіодиктант національної єдності задля єднання навколо мови.

Щорічне проведення радіодиктанту перетворило його на найбільший україномовний флешмоб, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світові. Радіодиктант транслюється на всіх платформах: телебаченні, радіо та діджиталі. Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти й викладачі закладів освіти, проте щороку радіодиктант пишуть люди різного віку та найрізноманітніших професій. Хто цього року напише текст для радіодиктанту та хто читатиме його у прямому ефірі — стане відомо згодом.

понеділок, 30 вересня 2024 р.

 

1 жовтня - День козацтва, Покров Пресвятої Богородиці та День захисників і захисниць України залишаються важливими подіями в житті кожного українця. Це час для вшанування національних героїв, як історичних, так і сучасних, та нагадування про цінність свободи, за яку боролися і продовжують боротися наші предки. У сьогоднішніх нелегких обставинах життя українського народу ми просимо Пресвятої Владичиці її Покрову над нами. Бажаю усім нам козацьких вчинків, звитяг і глибокої духовності. Нехай прагнення відстоювати свою волю та незалежність і надалі буде неодмінною рисою українців.

вівторок, 17 вересня 2024 р.

 

Структура тестів  НМТ у 2025 році змінюватися не буде

Структура національного мультипредметного тесту у 2025 році залишиться аналогічною до структури тестів 2024 року. Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, презентуючи звіт про проведення НМТ у 2024 році.

За її словами, тести НМТ не міститимуть завдань відкритого типу з наданням розгорнутої відповіді.

Учасники НМТ не будуть писати власне висловлення під час тесту з української чи іноземної мови або поетапно розв'язувати задачі з демонстрацією етапів роботи під час тесту з математики.

Також вона нагадала, що всі завдання предметних тестів будуть укладатись на підставі чинних програм ЗНО.

неділя, 1 вересня 2024 р.

З Днем знань!!!

 З Днем знань! Бажаю набратися терпіння, сил, сміливості та завзятості для нових відкриттів, для нових перемог і досягнень, для нових знань і прагнень. Бажаю весело і легко вчитися, а також встигати в усіх сферах своєї життєдіяльності. МИРНОГО НЕБА!!!!! СЛАВА УКРАЇНІ!!!!


пʼятниця, 23 серпня 2024 р.

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА

 


День Державного прапора України відзначають щорічно 23 серпня, і цього року ми святкуємо його вже 20-й раз. Офіційний статус свято отримало завдяки Указу Президента Леоніда Кучми № 987/2004 від 23 серпня 2004 року.Кольори прапора України мають багатий символічний зміст. Блакитний колір традиційно асоціюється з ясним небом, тоді як жовтий символізує пшеничні поля, що відображає багатство української землі.Нехай цей символ свободи та незалежності завжди гордо майорить над нашою державою, об'єднуючи всіх нас в прагненні до миру, процвітання та справедливості.

вівторок, 13 серпня 2024 р.

 

Серпнева конференція 2024 «Освіта рухає світ»



26 серпня  Міністерство освіти і науки України проведе щорічну освітню конференцію, де разом із топовими спікерами та експертами розгляне ключові рішення, освітні трансформації та яким буде новий навчальний рік.

На заході поговоримо про освіту як стратегію держави, навчання в умовах війни, відновлення доступу до освіти, реформу профільної середньої освіти, профтехи, позашкілля, а також про те, як цифровізується освіта в Україні. На вас чекає багато важливого та цікавого! Цьогоріч долучитися до конференції може кожен з будь-якого куточка України та світу — для всіх охочих буде доступна пряма відеотрансляція. Тож, підписуйтеся на сторінку події у фейсбук, щоб нічого не пропустити.


неділя, 11 серпня 2024 р.

Олімпіада -2024

 Літні Олімпійські ігри тривали  із 26 липня по 11 серпня та відбувалися як у самому Парижі, так і за межами французької столиці.

Це була перша в історії церемонія відкриття, що пройшла поза олімпійським стадіоном. На відкритті національні збірні на човнах плили 6 кілометрів по річці Сена.

Українські медалісти Олімпіади-2024

ЗОЛОТО: Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова (збірна з фехтування на шаблях), Ярослава Магучіх (стрибки у висоту), Олексанр Хижняк (бокс, до 80 кг).

СРІБЛО: Сергій Куліш (стрільба з малокаліберної гвинтівки з трьох положень (50 м)), Ілля Ковтун (спортивна гімнастика, паралельні бруси), Парвіз Насібов (греко-римська боротьба), Людмила Лузан, Анастасія Рибачок (жіноча каное-двійка), Ірина Коляденко (боротьба).

БРОНЗА: Олега Харлан (фехтування на шаблях), Ірина Геращенко (стрибки у висоту), Михайло Кохан (метання молоту), Жан Беленюк (греко-римська боротьба)



ВІТАЄМО НАШИХ ПЕРЕМОЖЦІВ!!!!!

субота, 1 червня 2024 р.

З Днем захисту дітей

 В цей особливий день, хочу привітати не лише діток, а й передати щиру вдячність батькам. Ви, дорогі батьки, найбільші герої наших малюків. Нехай ваші діти ростуть у мирі, оточені вашою ніжністю та турботою, і кожен день наповнюється радістю й веселими моментами.


пʼятниця, 24 травня 2024 р.

День слов’янської писемності і культури

 

Щороку 24 травня ми вшановуємо пам'ять рівноапостольних Кирила і Мефодія, а також відзначаємо День слов’янської писемності й культури. Це свято стало символом визнання великого внеску святих Кирила та Мефодія у розвиток слов'янської культури, освіти та писемності. 


 Сьогодні українською розмовляють понад 44 мільйони осіб, що робить її однією з найбільш поширених слов'янських мов у світі. Наша мова має глибоке історичне коріння і є важливим елементом національної ідентичності українців, особливо це гостро відчутно у період повномасштабного воєнного вторгнення та зазіхання на нашу незалежність та самобутність. 

середа, 15 травня 2024 р.

День вишиванки!!!



Вишиванка поєднує українців з усього світу, зігріває серця та душі теплом! Це наша особливість та невід'ємна частина культури!  Ця дата поєднує українців, прославляє нашу культуру, виховує любов до національних символів. Вітаю з Днем вишиванки! 
З Днем вишиванки, Україно! Будь мирною, щасливою, вільною та незалежною!

середа, 1 травня 2024 р.

З ВЕЛИКОДНЕМ!!!!

 

Вітаємо вас зі світлим святом Христового Воскресіння, нехай передзвін великодніх дзвонів принесе вам лише благі вісті, нехай ваше серце наповниться радістю, хай віра допомагає вам долати труднощі. МИРУ!!!!!

вівторок, 16 квітня 2024 р.

Полтавському національному педагогічному університету — 110 років

 110 років від дня заснування. 12 квітня Полтавський національний педагогічний університет ім. В.Г. Короленка відзначив ювілейну дату.

Марина Гриньова, доктор педагогічних наук, професор, ректор ПНПУ імені В.Г.КороленкаВід учительського інституту до національного університету, від історико-філологічного університету до 8 факультетів і 2-х науково-навчальних інститутів, об’єднаних під брендом Полтавського педагогічного. З нагоди 110-ї річниці університету погасили поштову марку, присвячену ювілейній даті. Колектив вишу приймав численних гостей з усієї України: лунали вітання від науковців та партнерів. Ректорка університету нагородила стейкхолдерів медаллю   " За вагомий внесок у розвиток університету". Нагороду вручено і коледжу в особі директора Сергія Рябоконя.






четвер, 21 березня 2024 р.

Національний тиждень читання!!!

 

“Національний тиждень читання” - щорічна активність Українського інституту книги, яка у цьому році буде масштабована до 4 різних тематичних інформаційно-просвітницьких акцій.

Перший тиждень читання 2024 року буде присвячений поезії і відбудеться з 16 по 24 березня 2024 р. Тиждень поезії є гарною можливістю відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою. 

Тема тижня поезії 2024 – ДІМ. Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – “Ріки незмінно течуть додому”. У візуальній частині ми використали фрагмент однієї з картин циклу “Сни про дім” воїна, поета й художника Валерія Пузіка.

Поняття “дім” для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім для нас тепер про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє, навіть, коли вас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна. 

пʼятниця, 8 березня 2024 р.

210 років з дня народження Тараса Шевченка

 


210 років з дня народження Тараса Шевченка: Мінкульт пропонує використовувати єдину айдентику. До 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка створили нову айдентику — її розробили студентки Харківської академії дизайну і мистецтв.








      

«Головна мета – мовою мистецтва вшанувати пам’ять Кобзаря та його творчий спадок, що ніколи не втрачав актуальності, а сьогодні особливо гостро відгукується в серці кожного українця.

субота, 24 лютого 2024 р.

Міжнародний день рідної мови!!!

 

Міжнародний день рідної мови запроваджено ЮНЕСКО з метою максимального збереження мов всіх народів планети та шанобливого ставлення до них. Вперше його відзначили в 2000 році,  й відтоді щорічно святкують 21 лютого. Саме цього дня 1952 року в місті Дакка, що зараз є столицею Бангладеш, через мовний конфлікт сталася
загибель чотирьох студентів. Головною метою цього свята є сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн, взаємозбагачення їхніх  культур, відродження самобутніх традицій та звичаїв.


Здобувачі освіти активно долучилися до заходів з нагоди свята: мовні вікторини,  декламування поезій, створення хмари слів, перегляд відео роликів про історію свята тощо




 

 



І Лесин дух із слова в душу лине

 25 лютого 1871 року народилася Леся Українка. Щороку в цю дату ми згадуємо талановиту поетесу, чий внесок в українську літературу неможливо оцінити. На її творах виросло не одне покоління українців, а її вірші настільки актуальні, ніби написані сьогодні.



Образ Лесі Українки – не про “слабосилу, хвору дівчину”. Життя Лесі Українки – це історія успіху за, здавалося б, несприятливих обставин. Це невтомна праця та вміння досягати поставленої мети. Хто має сильне бажання – просто робить свою справу.

Попри війну, сльози, переживання за тих, хто на фронті, українська жінка сьогодні лишається захисницею, символом щастя і незламності. Як  Леся Українка!