Зовнішнє незалежне оцінювання/ Національний мультипредметний тест

2024-2025


НМТ-2025: 6 березня  старт реєстрації

                                https://testportal.gov.ua/nmt-2025-zavtra-start-reyestratsiyi/

5 березня відбулась  нарада  за ініціативи Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти з питань особливостей проведення зовнішніх освітніх оцінювань 2025 року. У нараді взяли участь координатори та представники органів управлінь освітою територіальних громад Сумської, Полтавської, Харківської областей ;  закладів освіти обласного підпорядкування;  закладів професійної (професійно-технічної) освіти;  закладів фахової передвищої освіти;  Департаменту науки і освіти Харківської ОДА, які відповідають за співпрацю з ЗПТО, ЗФПО, ЗВО. Коледж представляли – Сергій РЯБОКІНЬ,директор коледжу та Лариса ВЕРЕНИЧ, завідувачка відділення.




А що конкретно буде на НТМ-2025?
https://osvitoria.media/experience/nmt-2025-z-ukrayinskoyi-movy-gotuyemosya-za-novym-pravopysom/

НМТ-2025: календар проведення

https://testportal.gov.ua/nmt-2025-kalendar-provedennya/#more-36901



Характеристика національного мультитесту НМТ 2025 року

https://osvita.ua/test/advice/64508/

____________________________

Про організацію та проведення у 2025 році національного

 мультипредметного тесту

                https://osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/93796/

_____________

Готуйтеся до НМТ з української мови за тематичними розділами

https://osvita.ua/test/training/materialy-instrumenty/90188/


Основне про НМТ

    У 2025 році для вступу на бакалаврський (магістерський – для медичних спеціальностей) рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). В умовах війни НМТ у комп’ютерній формі — це найоптимальніший варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників незалежно від їхнього місця  перебування.

https://testportal.gov.ua/nmt-2025-na-dopomogu-uchasnykam-trenuvalni-testy/

                                              ТРЕНУВАЛЬНІ ТЕСТИ


    НМТ міститиме чотири блоки завдань, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ. Переклад завдань з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії для виконання сертифікаційної роботи здійснюватиметься кримськотатарською, польською, румунською, угорською мовами. Модель проведення передбачає, що учасник / учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день у два етапи: перший етап (120 хвилин) — виконання завдань з української мови та математики, другий етап (120 хвилин) — виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір. Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник / кожна учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним / нею тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення балів у шкалу  100–200 Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник / учасниця знатиме не тільки кількість набраних ним / нею тестових балів, а й зможе зорієнтуватися в тому, якими є його / її результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів за кожний блок НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2025 році.

Як і минулого року, передбачено проведення основних і додаткових сесій. У додаткових сесіях зможуть узяти участь ті вступники / вступниці, які з поважних причин не пройшли тестування під час основних. 

_______________________________

1.       У МОН планують, що НМТ-2025 складатиметься з 4 предметів

У 2025 році національний мультипредметний тест збереже цьогорічну структуру і буде складатись з чотирьох предметів. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в ефірі Українського радіо. За його словами, наступного року Міністерство освіти і науки не планує змінювати критерії НМТ, тобто для вступу до вишу треба буде скласти 4 предмети мультитесту. Ті вступники, хто цьогоріч не склав НМТ і не зміг вступити до вишу, у наступному отримають шанс знов скласти цей іспит і вступити до закладу вищої освіти. Також він зазначив, що наступного року для вступу будуть дійсними результати НМТ 2024 року, тобто учасники мультитесту, які цьогоріч склали іспит, але з якихось причин не вступили до українського вишу, зможуть використати його результати для вступу у 2025 році.

Окрім того, такі вступники зможуть наступного року знов скласти НМТ, для того щоб обрати кращий з двох результатів і саме за ним вступити до вишу.

2.       Інформація для випускників 2025 року

                           https://testportal.gov.ua/informatsiya-dlya-vypusknykiv-2025-roku/

3.       Програми зовнішнього незалежного оцінювання

                       https://osvita.ua/test/program_zno/

4.       4. Демонстраційні варіанти НМТ

https://testportal.gov.ua/demonstratsijni-varianty-nmt/

https://zno.osvita.ua/ukrmova/


https://osvita.ua/test/92134/

____________________


Вступники проходитимуть тест протягом одного дня в два етапи, кожен з яких триватиме по дві години. На першому етапі учасників тестуватимуть з української мови і математики, на другому — з історії України та вибіркового предмета. Між етапами передбачено перерву 20 хвилин.





Перелік слів із правильним наголосом до ЗНО/НМТ-2024 https://osvita.ua/test/advice/65116/


Твори з української літератури на НМТ 2024 https://osvita.ua/test/57770/


Перелік фразеологізмів для підготовки до ЗНО/НМТ з української мови

З-посеред завдань з української мови на зовнішньому незалежному оцінюванні (національному мультипредметному тесті) обовʼязково є завдання на знання та розуміння фразеологічних одиниць.

Виконуючи такі завдання, учасники мають продемонструвати знання значення того чи іншого фразеологізму, розуміння синонімічних та антонімічних звʼязків між фразеологізмами, здатність доречно та стилістично виправдано використовувати їх у текстах.

Пропонуємо словничок фразеологізмів, складений на основі тестових завдань з української мови, запропонованих учасникам ЗНО/НМТ за всі роки його проведення.



Лайфхаки до ЗНО з мови

1. Кістлявий  пестливий     хлопець     шістнадцять     разів    хвастнув     своїм зап’ястним тату. Хочеться спростити цей вислів, але не можна, бо саме в цих словах спрощення не відбувається. Запам’ятайте цю кумедну фразу.

2.  Скільки пальців на руках — стільки частин української мови

На руках у людини 10 пальців. Саме стільки є частин української мови.

  • Іменник
  • Прикметник
  • Займенник
  • Числівник
  • Дієслово
  • Прислівник
  • Прийменник
  • Сполучник
  • Частка
  • Вигук

3.   2, 3, 4 чоботИ чи чоботА?

Це одне з найпідступніших завдань на ЗНО. Можна, до речі, до каші й морквяного соку додати два апельсинА чи апельсини, три бананИ чи бананА?

Правильно говорити бананИ, апельсинИ, тому що числівники 2, 3, 4 узгоджуються з іменниками в називному відмінку множини.

А як сказати правильно: два учителЯ чи два учителІ? Тепер ви знаєте, що все ж учителІ.


Безкоштовний подкаст до ЗНО з української літератури

 Власне висловлення







Поради щодо написання твору з української мови

Критерії оцінювання власного висловлення

Приклади для власного висловлення

Готуємось до ЗНО




Немає коментарів:

Дописати коментар