вівторок, 9 листопада 2021 р.

День української писемності та мови

 

1-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності відбувся  9 листопада,  у День української писемності та мови .  Цьогоріч текст радіодиктанту написав  і прочитав в ефірі письменник Юрій Андрухович. Його обрали з кількох претендентів. Диктант називався «Слідом за пам՚яттю». Здобувачі освіти коледжу, поціновувачі українського слова, активно долучилися до написання.  За відгуками учасників, радіодиктант – це не просто формальний академічний захід, а інструмент загального єднання через мову,  її цінність та зміст. 9 листопада – це ще й день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, відкриття ХХІІ  Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. У рамках свята у коледжі  відзначили  найкращих популяризаторів українського слова,  переможців вікторини « Палітра слова».














середа, 13 жовтня 2021 р.

 Зі святом Покрови!!! З Днем захисників і захисниць України!!!Мирного неба, щастя та процвітання нашій державі!

четвер, 30 вересня 2021 р.

 

Шановні колеги, зі святом!!! Нехай кожен успіх студентів буде гордістю для Вашого серця, нехай кожне заняття, проведене Вами, дарує здобувачам освіти не тільки знання і вміння мислити, але і віру в хороше, надію на краще, різнокольорові мрії та силу прагнення до них. Мудрості, нових ідей і задумів, креативу і насолоди від життя!!!

пʼятниця, 17 вересня 2021 р.

 Зі святом, рідне місто!!!!

19 вересня Красноград святкує День міста та 78 річницю визволення від нацистських загарбників!!! Добра і творчих злетів, нових перемог і здобутків, процвітання тобі, рідне місто!!



середа, 25 серпня 2021 р.

Серпневий форум освітян

 Освіта без бар’єрів, важливість законодавчого та фінансового фундаменту для впровадження освітніх реформ, підготовка конкурентоспроможної у майбутньому людини. Ці теми обговорили під час панельної дискусії «Співпраця з міжнародними партнерами “Нові горизонти міжнародного співробітництва”», яка відбулась у межах  Всеукраїнського серпневого форуму «Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху» 19 серпня 2021 року.

«Освіта без бар'єрів має два напрями, перший – освіта для дітей, другий – це освіта дорослих. Тому для нас також важливе завдання – вибудувати сучасну і потужну систему освіти дорослих. Кожна людина повинна мати доступ до якісної освіти, а після закінчення школи вона має бути затребуваною на ринку праці, бути інтегрованою в суспільство», – зазначила радник – уповноважений Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна.

У МОН рекомендують проводити коротку лінійку 1 вересня

 У Міністерстві освіти і науки рекомендують школам не відмовлятись від проведення святкових лінійок, присвячених 1 вересня.

понеділок, 28 червня 2021 р.

Розпочинається вступна кампанія до коледжів

 29 червня в Україні розпочнеться вступна кампанія до закладів фахової передвищої освіти.

Строки подачі документів до закладів освіти залежать від базової освіти вступників.

Вступ на основі базової загальної середньої освіти

Для вступників на основі базової загальної середньої освіти за денною формою навчання прийом заяв та документів розпочинається 29 червня та триватиме до 13 липня.

Іспити, творчі конкурси та співбесіди вступників будуть проведені з 14 до 24 липня. Водночас творчі конкурси можуть проводитись не більше ніж у два тури, кожен з яких оцінюватиметься окремо.

Рейтингові списки вступників будуть сформовані на основі конкурсного бала вступників. Оприлюднення рейтингових списків  відбудеться не пізніше 12:00 годин 27 липня.

Вступники, які отримають рекомендації до зарахування, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 12:00 годин 29 липня.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням відбудеться не пізніше 18:00 год 31 липня; за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше ніж 03 серпня, додаткове зарахування – не пізніше, ніж 31 серпня.

Переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб на основі базової загальної середньої освіти проводиться не пізніше 09 серпня.

Вступ на основі повної загальної середньої освіти

Для вступників на основі повної загальної середньої освіти за денною формою здобуття освіти реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів розпочинається 01 липня.

Вступні іспити, творчі конкурси проводяться в кілька потоків з 01 по 13 липня включно для вступників, які вступають на місця державного або регіонального замовлення.

У період з 14 липня по 02 серпня можуть проводитись додаткові сесії іспитів, творчих конкурсів для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних або юридичних осіб.

Співбесіди будуть проведені з 24 до 29 липня включно.

Для осіб, які вступають на основі співбесіди або вступних іспитів та творчих конкурсів, прийом заяв та документів закінчується о 18:00 годин 26 липня.

Для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, прийом заяв та документів закінчується о 18:00 годин 02 серпня.

Списки осіб, рекомендованих до зарахування за результатами співбесіди та за квотами-2 оприлюднюються не пізніше 12:00 годин 05 серпня.

вівторок, 15 червня 2021 р.

ЗНО-2021: розрахунок бала з української мови і літератури

 Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 116 балів). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вишів України.

Результат виконання завдань №25–63 частини «Українська мова» та №67 частини «Українська мова» («Власне висловлення») буде зараховано (на бажання випускника) як державна підсумкова атестація з української мови і може бути використаний під час вступу до закладів вищої освіти як конкурсний предмет «Українська мова».

Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО з української мови, правильно виконавши всі завдання №25–63 та №67, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, дорівнює 74 тестовим балам.

Результат виконання всіх завдань тесту може бути використано під час вступу до закладів вищої освіти як конкурсний предмет «Українська мова і література», що визначено Умовами прийому до закладів вищої освіти у 2021 році. Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури, – 116 балів.

понеділок, 24 травня 2021 р.

ЗНО з української мови і літератури: тиждень до тесту

 

Підготовка до тесту ЗНО з української мови і літератури

ЗНО-ОНЛАЙН – сайт для проходження тестів ЗНО онлайн. Платформа є найпопулярнішим сервісом серед учасників тестування. Сайт надає можливість комфортно готуватися до тестування, використовуючи зручні та якісні інструменти.

Посібник для підготовки до власного висловлення – відкрите тестове завдання з розгорнутою відповіддю є одним з найважливіших завдань у тесті. Подані в електронній збірці матеріали допоможуть пройти прискорений курс підготовки до написання власного висловлення.

Перелік слів з правильним наголосом до ЗНО – перелік слів з нормативним наголосом, які необхідно знати учаснику тестування для успішного складання зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури в 2021 році.

Приклади власних висловлень ЗНО з української – зручний перелік з понад 30 прикладів написання власних висловлень, що пропонувалися до виконання учасникам зовнішнього оцінювання з української мови протягом минулих років.

Завдання та відповіді пробного ЗНО з мови і літератури 2021 року – усі тестові завдання з мови і літератури та відповіді на них, що були використані Українським центром оцінювання якості освіти під час проведення пробного зовнішнього оцінювання навесні цього року.

Подкасти для підготовки до тестування з української літератури – у коротких подкастах учасники ЗНО дізнаються про важливі аспекти творів, що включені до програми. Також подкасти містять лайфхаки, що допоможуть отримати додаткові бали за виконання тесту.

Перелік творів з української літератури на ЗНО 2021 року – перелік текстів творів з літератури, що є обов'язковими для знання учасниками тестування. Твори згруповані за хронологічним принципом, починаючи від усної народної творчості до творів сучасників.

Скорочені версії та стислі перекази творів – онлайн-хрестоматія, що містить усі скорочені версії епічних, ліро-епічних і драматичних творів з програми ЗНО. Кожен твір представлений у трьох варіантах: скорочена версія, переказ і дуже стислий переказ.


пʼятниця, 30 квітня 2021 р.

Зі святом Великодня!!!

 З Воскресінням Христовим щиро вас вітаю!

Жити в радості й любові від душі бажаю!
Запашною нехай буде Великодня Паска
І до віку буде з вами світла Божа ласка!
Хай Божа матір Вас охороняє,
А Дух Святий здоров'я посилає.
Господь дарує Ангела з небес!
 Христос Воскрес!
 Воістину воскрес


неділя, 18 квітня 2021 р.

Дієва онлайн-підготовка до ЗНО з основних предметів

Учасники зовнішнього незалежного оцінювання мають можливість якісно підготуватися до тестування, скориставшись спеціальним розділом на сайті ЗНО ОНЛАЙН, у якому завдання ЗНО розподілені за темами. За допомогою цього сервісу можна опрацьовувати завдання за розділами чинної програми зовнішнього незалежного оцінювання.  Наразі на сайті доступні розподілені за темами завдання з української мови і літератури, математики, історії України та географії. Використовуючи цей сервіс, абітурієнти зможуть перевірити свою готовність за певною темою предмета і дізнатися, які з-посеред пропонованих тем засвоєні гірше, щоб приділити їм увагу впродовж підготовки до тестування. Новий сервіс дозволяє тренуватись у виконанні завдань, звіряти свої відповіді з правильними й читати коментарі до найважчих завдань

понеділок, 12 квітня 2021 р.

Новини. ЗНО-2021

 У вівторок ВР розгляне закон про звільнення випускників від ДПА

Верховна Рада розгляне питання звільнення випускників від проходження обов'язкової державної підсумкової атестації у вівторок 13 квітня.

Відповідний законопроєкт буде розглянутий депутатами під час позачергового пленарного засідання парламенту, розпорядження про проведення якого підписано головою Верховної Ради Дмитром Разумковим. У разі реалізації рішення учні та студенти, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, можуть відмовитися від складання ДПА у формі зовнішнього оцінювання.  Метою ухваленого рішення є мінімізація ризиків захворювання на коронавірусну хворобу під час проведення загальнонаціонального тестування.

Водночас для абітурієнтів, які планують вступати до закладів вищої освіти, ЗНО буде проведено в установлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

понеділок, 29 березня 2021 р.

Формат проведення ЗНО розглянуть 31 березня

 Парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій розгляне питання формату проведення зовнішнього незалежного оцінювання в середу, 31 березня.

Про це йдеться в анонсі засідання профільного комітету Верховної Ради.

Планується, що на засіданні комітету буде розглянуте питання щодо звільнення від обов'язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО, випускників, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, але не планують вступати до закладів вищої освіти.

понеділок, 15 березня 2021 р.

Вступ.ОСВІТА.UA: правила прийому до всіх вишів України

 Інформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» опубліковані для завантаження правила прийому вступників на навчання до всіх закладів вищої освіти України у 2021 році. Користувачі системи мають можливість вільного доступу до умов прийому, за якими навчальні заклади організовуватимуть конкурсний відбір та зараховуватимуть вступників на навчання під час вступної кампанії.

четвер, 25 лютого 2021 р.

150 років від дня народження Лесі Українки

 


Промінням ясним, хвилями буйними,

 Прудкими іскрами, летючими зірками,

 Палкими блискавицями, мечами

 Хотіла б я вас виховать, слова! 

Щоб ви луну гірську будили, а не стогін,

 Щоб краяли, та не труїли серце, 

Щоб піснею були, а не квилінням.

Чистоголоса Мавко нашої суті, наша незламносте! Совісте наша! Вічний дзвоне нашого неба! Ім’я свого народу взяла ти своїм найменням і поставила коло себе як стяг! І пломінь твій у твоїм народі, і сонце твоє кипить у духовнім єстві України, геніальний поете наш… 

Леся Українка  – неповторна. Сучасна, сильна, високоосвічена жінка, яка змінювала добу, в яку жила. Її життя  – це подвиг митця, що підносить людину в очах сучасників, робить  зіркою в очах нащадків.

Студенти Красноградського педагогічного фахового коледжу КЗ «ХГПА» ХОР педагогічний колектив  урочисто відзначають славетну подію-150-років  від дня народження Лесі Українки.

     Учімося терпінню, вірі,любові і надії у нашої неповторної Лесі, безсмертної горлиці української долі! 


вівторок, 16 лютого 2021 р.

Професія онлайн-вчителя

 Професія онлайн-учителя може стати однією із затребуваних

Професію онлайн-учителя включено до найбільш популярних професій, що можуть бути дуже затребувані вже в найближчому десятилітті. Про це йдеться у звіті Національного агентства кваліфікацій, що оприлюднений 15 лютого. У Нацагентстві зазначають, що у сучасному світі запитуваність професій і кваліфікацій має схильність швидко змінюватися.Зокрема, професія онлайн-учителя отримала від аналітиків четверту сходинку серед професій майбутнього, що будуть найбільш затребуваними у найближчі десять років.

понеділок, 11 січня 2021 р.

Найкращі учасники ЗНО отримуватимуть грошові премії

Учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які зможуть набрати максимальну кількість балів за результатами ЗНО, отримуватимуть премії. Відповідний проєкт указу президента схвалений Кабінетом Міністрів.

Затверджений новий стандарт професії вчителя

В Україні затверджені нові професійні стандарти професій вчителя — вчителя початкових класів, вчителя закладу загальної середньої освіти та вчителя з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста).

Професійний стандарт містить опис загальних компетенцій, якими має володіти вчитель та перелік трудових функцій, що мають виконувати вчителі різних кваліфікаційних категорій працюючи на посаді.